narzędzia do nauki języka rosyjskiego

Narzędzia służące do nauki – język rosyjski

 

Привет!

Cześć! 

W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam kilka narzędzi, które pomogą Wam w  samodzielnej nauce języka rosyjskiego.

1 . AKCENT – Z pewnością dla większości Polaków, dużym problemem są akcenty. Jak wiemy akcenty w języku rosyjskim są ruchome, a ich złe umieszczenie może spowodować, że słowo będzie miało całkiem inne znaczenie. Dlatego jedną ze stron internetowych, którą polecam i sama korzystam jest:

https://morpher.ru/accentizer/

2. Tej strony nie trzeba przedstawiać .. klasyk.. wikisłownik, czyli rosyjski vikislovar!

Odmiany, wymowa, składnia, przykłady, synonimy , etymologia, frazeologizmy i wiele inny ciekawych rzeczy w języku rosyjskim.

https://ru.wiktionary.org/wiki/Викисловарь:Заглавная_страница

3. Ostanowka: Rossija.  To kolejny Grall do naszej kolekcji. Gazeta z masą tekstów w języku rosyjskim i słowniczkiem. Gazetę można nabyć w Empiku. Od poziomu podstawowego do zaawansowanego, każdy powinien znaleźć coś dla siebie! Na stronie udostępniane są słowniczki, audio i wiele innych atrakcji 😉

http://www.ostanowka.pl

4. Słyszeliście o Qizlet? Jeśli nie, to już przybliżamy temat. Aplikacja do tworzenia fiszek. Można dodawać akcenty, a dodatkowo jest audio. Uczenie słówek w języku rosyjskim, może być znacznie ciekawsze i przyjemniejsze.

https://quizlet.com/pl

5. Słownik internetowy, który lubię do języka rosyjskiego  to :

https://pl.glosbe.com

Definicje, wymowa, przykłady w zdaniach.

Słowników do poleceń mam tylko kilka, większość niestety mi się nie sprawdza.

To jest kilka przykładów, stron/ narzędzi przydatnych do nauki języka rosyjskiego. W kolejnych wpisach będziemy te narzędzia uzupełniali. Dodamy kanały, którą mogą przysłużyć do nauki, a trochę ich jest i to są kanały rosyjskojęzyczne.

Na dziś to byłoby tyle! Może Wy podzielicie się z nami jakimiś aplikacjami, stronkami, z których lubicie korzystać i pomagają Wam w nauce języka rosyjskiego? Macie swoich ulubieńców?

Piszcie w  komentarzach, jesteśmy bardzo ciekawi .. 🙂

Zapraszamy do obserwowania na nas na naszych mediach społecznościowych, gdzie regularnie dodajemy treści. Bądź z nami na bieżąco.

  1. Facebook: https://www.facebook.com/MatrioszkaOnline
  2. Instagram: https://www.instagram.com/matrioszkaonline/

Do usłyszenia!

До встречи!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top